HTSS logo

Známe další 2 postupující na grandfinále 4. sezóny!

Pouhý necelý měsíc nás dělí od zakončení 4. sezóny HTSS. Ta s sebou přinesla mnoho nového - rozšíření na celou ČR, finanční výhry, 3 finále, nové partnery a desítky nových hráčů. My teď máme zasebou 2. sezónní finále, které se odehrálo v Brně na Animefestu a představilo nám další 2 postupující na konečné grandfinále.

Animefest se již několik let koná na výstavišti v Brně. Účastní se ho tisíce mladých lidí, kteří žijí hrami a cosplay aktivitou. Každý rok na něm pořádáme mimojiné i turnaj v Hearthstonu. Letos však ne. Na Animefest totiž dorazili hráči ze středních škol - 11 nejlepších hráčů současné sezóny HTSS, kde mezi tisícemi lidmi, kteří ve volných chvílích přihlíželi jejich zápolení v Hearthstonu. Po několika hodinách zápasů z turnaje vzešli 2 hráči, kteří doplnili již kvalifikované hráče na letošní grandfinále.

O tom, že HTSS bude letos opravdu zajímavé, jste se mohli přesvědčit i vy sami. Týden před Brněnským finálem jste mohli na rádiu Evropa 2 slyšel během celého dne upoutávku na blížící se zápasy. Pokud jste pak nebyli v Brně přítomni, zápasové klání na svém twitchi diváků zprostředkoval CzechCloud, od prvního zápasu až po ten poslední.

Finále se zúčastnilo celkem 11 hráčů z těchto škol:

 • SŠTE Olomoucká, Brno - Lukáš "onekiller" Vaněk, Martin "Lantean" Sochor
 • Gymnázium Uherské Hradiště - Jakub "Noko" Vejrosta, Jan "Jenda200" Zajíc
 • Gymnázium Špitálská, Praha - Jakub "Arq1tan" Coufalik
 • Gymnázium Kroměříž - Hynek "Hydo" Doneberk
 • Gymnázium a JŠ Břeclav - Vojta "Ham" Hamada, Matěj "Witty" Ciprys
 • SOŠE-COP Hluboká nad Vltavou - Jára "SpyWALKER" Kocár, Pavel "Chase88" Líkař
 • SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice - David "TekaruKite" Regent


Průběh turnaje

Na turnaji jsme mohli vidět známé hráče, kteří se velmi pěkně ukázali mimo jiné na zimním finále HTSS v OC Šestka. Hydo, onekiller, Arq1tan... Mimo to nás ale také velmi překvapili noví hráči, jako je napříkald Witty, který prošel celým swissem bez ztráty jediného zápasu.

Swiss probíhal celkově velmi svižně bez jakýchkoliv zdržení a problémů. Po 4 kolech jsme si všichni mysleli, že je jasně rozhodnuto, ale poté jsme si všimli, že nám challonge špatně zobrazil freewin, a tudíž museli hráči Lukáš "onekiller" Vaněk a Vojtěch "Ham" Hamada hrát rozstřelový zápas, který rozhodoval o jejich postupu do finálové části. Onekiller nám poměrně jednoznačnou výhrou ukázal, že se s ním stále musí počítat, i přes to, že se mu ve swissu tolik nedařilo.

A vskutku se s ním počítat muselo! První zápas v play-off vyhrál vyhrál velmi jednoznačně, ale poté narazil na svého hlavního středoškolského rivala - Hynka "Hydo" Doneberka. Naposledy změřili své síly na zimním finále, kde mu Hydo jasně ukázal, že i přes to, že je na turnajovém poli naprostým nováčkem, tak před ním nikdo nesmí povolit ve své obraně. Minule se onekillerovi podařilo Hyda udolat, ale nyní se Hydo nenechal. Pro oba hráče to byl velmi těžký a vyrovnaný boj, který nakonec Hydo vyhrál a pojistil si tak své místo na grandfinále HTSS.

Onekiller a Arq1tan postoupili na grandfinále ze zimního finále, takže Witty poměrně štastně, ale za nás rozhodně zaslouženě získal poslední pozvánku z offline HTSS turnajů na grandfinále HTSS. 

Letní finále bylo plné těch nejlepších hráčů Hearthstone na středních školách. A pokud si s nimi chcete změřit své síly, tak určitě neváhejte a sledujte náš web, budete pro to mít příležitost!
 

Aktuální účastníci grandfinále 4. sezóny HTSS jsou:

 • Hynek "Hydo" Doneberk - kvalifikován z letního finále HTSS
 • Matěj "Witty" Ciprys - kvalifikován z letního finále HTSS
 • Lukáš "onekiller" Vaněk - kvalifikován ze zimního finále HTSS
 • Jakub "Arq1tan" Coufalik - kvalifikován ze zimního finále HTSS

Záznam finále HTSS v Brně

 

Autor: Lukáš Vobecký, 2. 6. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone