HTSS logo

SOŠE-COP Hluboká nad Vltavou

Dne 30. dubna se na elektrotechnické škole v Hluboké nad Vltavou hrál školní turnaj středních škol ve hře Hearthstone. Jelikož je tu velký počet hráčů počítačových her, očekávali jsme zájem i o tuhle karetní hru, které se nakonec zúčastnilo 10 žáků. 

Celý turnajový den zahájilo předtavení pravidel, po kterém se část hráčů pustila do finální změny svých balíčků. Velkým očekáváním v turnaji byly control lineupy, které za finální změnu balíčků mohly. O tom, že to ne vždy byla dobrá cesta a některým hráčům se to vymstí, se mohli hráči už brzy sami přesvědčit. Ve hře se objevily i zábavné balíky, někdy i hodně experimentální, např. lineup jednoho hráče (JinaciihoDudlik), který vzal Mecha'thun Warriora, TruthShield (od Jiřího Zýky, o něm ještě uslyšíme) přišel na turnaj s Nomi Priestem. Tři hráči vzali Murloc Shamana, čímž nejen překvapili, ale několik hráčů i velmi potrápili. U hodně hráčů jsme mohli vidět Tempo Rogue, což byl v době turnaje jeden z nejhranějších a také nejsilnějších balíků i mimo turnajovou scénu.

Poté, co jsme vylosovali bracket, začaly se hrát vyřazovací hry, kde bylo mnoho slabších hráčů po krásných hrách bohužel vyřazeno. Favorité postupovali z prvních kol velmi svižně, přesně tak, jak se od nich všichni očekávali. Postupem času na sebe začali narážet stejně zkušení hráči, atmosféra houstla, napětí mezi hráči rostlo. Do finále postoupila dvojice žáků z IT2, Marek Kadlec a Jiří Zýka, kde Jiří ukořistil díky svým zkušenostem vítězství celého turnaje. I přes kvalifikaci finalistů na celorepublikové finále v Brně, přenechali postup hráčům ze třetího a čtvrtého místa (Pavel Líkař- ME1, Jaromír Kocar EL1b). 

Výherci na SOŠE-COP Hluboká nad Vltavou:

  • 1. místo: Jiří "Truthshield" Zýka
    • herní časopis SCORE 
  • 2. místo: Marek "Raddo" Kadlec
    • figurka Lucky od MSI
  • 3. místo: Pavel "Chase888CZ" Líkař

Škola: SOŠE, COP Hluboká nad Vltavou

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 12. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone