HTSS logo

Školní turnaj na střední škole EDUCAnet Brno očima organizátora z řad studentů

Střední škola EDUCAnet Brno není první brněnskou školou, která se zapojila do HTSS, a věříme, že ani poslední. Tentokrát pro vás máme velmi netradiční článek. Je psaný studentem, který více přibližuje, jak probíhá organizace školního HTSS turnaje.Moje jméno je Ladislav Pokorný a podílel jsem se na organizaci Hearthstone turnaje středních škol na naší škole EDUCAnet v Brně. Nejprve jsem vše pečlivě domlouval, jak s organitátory HTSS tak s vedením školy, až jsem se nakonec dostal k datu, ve kterém měl turnaj proběhnout. Ve škole jsem vyvěsil plakáty a lidé se pomalu začali přihlašovat. Vše šlo velmi dobře, přihlášených bylo už téměř patnáct i přes to, že do turnaje bylo stále daleko. Pár dní před turnajem si to spousta lidí rozmyslela a já jsem začal být ve stresu. Z původních 15 lidí mi zbylo 7 hráčů. To nás ale nezastavilo a turnaj jsme v tomto počtu bezproblémově odehráli.

Ráno v den turnaje jsem si přivstal, abych ještě vše pečlivě připravil, popřípadě zkontroloval, zda je vše na svém místě. Připravil jsem techniku a už jsem jen čekal na lidi. Netrvalo dlouho a začali přicházet. Společně se mnou tam tedy byli tito hráči: Martinovec - Martin, MultyYT - Pavel, Cyl - Kristýna, Hahahalus - Marek, BlesknetCZ - Ladislav, LapaKiller - Adam, xtremesajmon - Šimon.
I přes lichý počet jsme vše zvládali bez problémů. První kolo bylo velice zajímavé, dokonce se setkal Control Warrior s Control Warriorem, což byla to podívaná na hodně dlouho. Já odehrál své první kolo proti Cyl, která už ze začátku získala náskok jednoho bodu, skóre 0 - 1 a já začal mít strach, vše se ale nakonec otočilo v můj prospěch, ruka začala chodit tak jak by měla a hra pro mě skončila vítězstvím 3 - 1. Hahahalus hrál proti hráči Martinovec, vše šlo v jeho prospěch, až do doby, než Hahahalus dostal na skóre 2 - 0, kde bohužel pro něj prohrál 2 - 3, Martinovec s úsměvem na tváři po krásné otočce série postoupil dál. Před námi druhé kolo, ve kterém se mohl zapojit i hráč xtremesajmon a začínalo jít do tuhého.Kvůli nedostatku času jsme museli snížit počet bodů potřebných k výhře ze tří na dva, protože času bylo stále méně a méně. Hráč xtremesajmon se utkal s MultymCZ, série to byla napínavá a velmi vyrovnaná, nakonec se ale zadařilo hráči xtremesajmon, který velmi dobře zahrál Shudderwock Shamana a vyhrál tak 2 - 1. Mé hry už nebyly tak záživné. Na začátek jsem zvolil Token Druida, který mi velice rychle vyhrál první hru, druhou jsem vyhrál opět velmi rychle a bylo jasno. 2 - 0 proti hráči Martinovec. Třetí kolo, které se nakonec hrálo opět na tři vítězné, se blížilo a my se pomalu chystali. Napětí z nás doslova kapalo. Hráč MultyYT se utkal s hráčem Martinovec o krásné třetí místo, které nakonec ukořistil Martinovec, po dlouhém a čestném souboji. O první a druhé  místo jsem hrál já proti hráči Xtremesajmon, hru jsem opět začal s Token druidem, vše se dařilo tak, jak mělo, skóre 2 - 0, a můj stres pomalu mizel, xtremesajmon zvolil do třetí hry velice dobrý balík a tím si zajistil jeden bod, celkové skóre tedy bylo 2 - 1. Bohužel pro něj to byl jeho jediný bod a další hrou jsem jeho trápení ukončil. Závěrečné skóre 3 - 1. Došlo mi, že jsem poslední, přede mnou nikdo, vyhrál jsem. Vyhlásili jsme vítěze, rozdali jsme ceny a všichni spokojeně odešli domů. Všichni si turnaj užili, dokonce i ti, jenž vypadli mezi prvními se náramně bavili sledováním.

Výherci na Střední škole EDUCAnet Brno:

  • 1. místo: Ladislav "BlesknetCZ" Pokorný
  • 2. místo: Šimon "Xtremesajmon"
  • 3. místo: Martin "Martinovec" Keller

Škola: Střední škola EDUCAnet Brno

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 21. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone