HTSS logo

Rozhovor s vítězem letního finále 4. sezóny HTSS


Ahoj Hynku, můžeš nám jako první říct něco víc o sobě?

Ahoj, je mi 14 let. Bydlím v Kroměříži a učím se na tamějším státním gymnáziu.

Kdy jsi začal hrát Hearthstone?

HS jsem poprvé začal hrát, když vyšel Grand Tournament, ale to jsem si jen občas zahrál a splnil questy. Aktivněji ho hraji až od Knights of the Frozen Throne.

Jaké jsi měl pocity před turnajem? Věřil sis na bednu?

Před turnajem jsem byl docela nervózní. Nemyslel jsem si, že bych ten turnaj mohl vůbec vyhrát, protože jsem tam potkal dva soupeře, kteří mě na minulém turnaji v Praze porazili. Čekal jsem, že nejlepší umístění, co by se mi mohlo podařit, je třetí místo.

Jaký jsi měl line-up? Byl v něčem neobvyklý?

Nebylo v něm nic nečekaného. Control Warrior, Cyclone Mage a Mech Hunter byly časté balíky, proti kterým jsem hrál. Překvapilo mě, že jsem nehrál proti žádnému Mech Paladinovi. To byl můj nejdůležitější balíček, který mi hodně pomohl vyhrát.

Dělal jsi před turnajem nějaké speciální přípravy? Trénoval jsi?

Samozřejmě, že jsem trénoval. Nejvíc jsem se učil hrát toho Paladina. Chtěl jsem otestovat, jak silný je. Dlouho mě nenapadala sestava, kterou bych měl použít. Když už jsem jednu měl, tak jsem zjistil, že turnaj není Conquest, ale je to Last Hero Standing, takže jsem musel změnit balíčky. Rozhodl jsem se použít Huntera a Paladina a zbytek nějak dodělat.

Turnaj se odehrál herní aréně, kterou na Animefestu vybudoval LanCraft. Jaké to tam bylo?

Na Animefest bych normálně nejel a tím bych o dost přišel. Čekal jsem, že to bude daleko horší, ale zmýlil jsem se. Turnaj samotný byl hodně podobný tomu, který byl před tím v Praze. Organizátory bylo lehké najít a domluvit se s nimi a mezi hráči byla dobrá nálada.

Jaký jsi měl pocit z průběhu turnaje? Turnajem jsi prošel velmi čistě, jediné co jsi prohrál, byl druhý zápas ve swissu, co se stalo?

V turnaji jsem většinou vyhrával, až na ten jeden zápas. Ani nevím, co jsem udělal špatně. První zápas jsem prohrál s Paladinem, takže jsem ho už nemohl použít. Poslední hra, která rozhodla zápas, byla Warrior proti Mágovi, který je obecně hrozný pro toho Warriora. Skončilo to 3:2, takže jsem to aspoň nedal zadarmo :D

Který z hráčů ti přišel jako největší konkurence?

Bál jsem se hlavně onekillera, protože byl jediný, kdo mě na turnaji v OC6 v Praze „doopravdy“ porazil. Ještě jsem se v předposlední hře bál Arquitana, protože jsem tam s ním už jednou hrál a věděl přesně, co hraji.

Jak bys zhodnotil organizaci letního finále?

Super. Nebylo tam žádné velké zdržení a po odehrání zápasu jsem nemusel dlouho čekat. Vždy přišel organizátor a přečetl, kdo bude s kým hrát. Vysvětlování bylo srozumitelné, a když mi něco nebylo jasné, mohl jsem se hned jít zeptat. Bylo to hezky zorganizované stejně jako to zimní finále. Nemám co vytknout.

Díky za rozhovor, máš něco co, bys chtěl vzkázat?

Taky děkuji. Na závěr bych chtěl znovu poděkovat účastníkům turnaje a organizátorům a poděkovat jim za krásný turnaj.

Škola: Letní finále 4. sezóny

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 16. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone