HTSS logo

Rozhovor s vítězem zimního finále 4. sezóny HTSS.


Ahoj Lukáši, můžeš nám jako první říct něco víc o sobě?

         Čau, nedávno mi bylo 19 let. Pocházím z Vysočiny, ale studuji v Brně obor IT a tento rok mě čeká maturita.

Jak dlouho hraješ hearthstone?

Hearthstone hraju už od open bety, ze začátku jsem hrál jenom arény a plnil questy, časem mě to začalo víc bavit a poslední rok se hearthstonu aktivně věnuji.

Jaké jsi měl pocity před turnajem? Věřil sis na bednu?

Vzhledem k tomu, že jsem na soupisce neviděl nijak pro mě známé hráče tak jsem si na výhru hodně věřil.

Mohli jsme od tebe vidět velmi zajímavý lineup. Co tě vedlo k tvému výběru?

Pár dní před turnajem se hrálo HCT Asia-Pacific Winter Playoffs, ze kterého jsme čerpali informace společně s mým týmovým parťákem Arakojem, který mi s přípravou pomáhal a navrhl mi tento lineup. Ještě ráno před turnajem jsem si nebyl jistý jestli vážně chci hrát takové chuťovky, ale nakonec jsem se toho nebál, vzal jsem ho a nelitoval jsem. 

Trénoval jsi před turnajem?

Původně jsem chtěl vzít decky, které jsem měl nahrané, ale vzal jsem balíčky, které jsem skoro nikdy nehrál jako je třeba Topsy Priest, tudíž jsem věnoval hodně času, abych se je naučil a nepokazil kombo. 

Turnaj se odehrál herní aréně, kterou v Praze v Obchodním Centru Šestka vybudoval LanCraft. Jaké to tam bylo? Bylo to v něčem jiné ve srovnání s jinými turnaji kterých jsi se zúčastnil?  

Bylo to hodně podobné klasickým eventům, mezi hráči panovala přátelská atmosféra a s organizátory se dalo krásně domluvit. Jediné co bylo jiné je, že většinou patřím mezi ty mladší hráče a zde to bylo úplně naopak. 

Jaký jsi měl pocit z průběhu turnaje? Turnajem jsi prosvištěl bez jediného prohraného zápasu, ale v každém jsi ztratil minimálně jednu hru. Čím to bylo?

Skvělý, kdo by taky neměl, kdyby vyhrával? :D Většinou se mi podařilo prohrát s Mechathunlockem, s kterým jsem často začínal sérii a neměl jsem ho tolik nahraného jako ostatní balíčky.

Který z hráčů ti přišel jako největší konkurence? V semifinálovém zápase proti Hydovi jsi měl poměrně namále.

Asi největší konkurence byl Lantean, protože spolu chodíme na školu a věděl co mám přesně za lineup, bohužel se mu ale v turnaji moc nedařilo. Proti Hydovi jsem udělal jednu zásadní chybu a to že jsem pokazil kombo za Topsy Priesta a tím jsem mu odevzdal zbytečně jednu hru a skoro celou sérii, naštěstí jsem se z toho vzpamatoval a stejnou chybu jsem už neudělal. 

Jak bys zhodnotil organizaci jak zimního finále, tak HTSS jako takového?

Organizace zimního finále byla až na menší opoždění skrz Fortnite turnaj skvělá, na všem se dalo domluvit a zpoždění jsme během pár her dohnali. A u HTTS jako takového nemám co vytknout, každý rok u nás na škole vše proběhlo bez větších komplikací a jen doufám, že s tím budete nadále takto pokračovat. Jediné co, že by se to mohlo streamovat, ale chápu, že s tím školy mohou mít problém.

Díky za rozhovor, máš něco co by si chtěl vzkázat?

Taky děkuji a budu rád, když nám dáte like na naší team fanpage riSing eSports
 

Škola: 4. sezóna 1. finále

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 22. 2. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone