HTSS logo

Rozhovor s Arakojem, středoškolským mistrem v Hearthstonu.

Dne 29.6.2019 se odehrálo velké grandfinále 4. sezóny HTSS, na které nám Arakoj ukázal, jak se správně hraje Hearthstone. Abychom vám více přiblížili Arakoje a jeho výkon, tak jsme s ním pro vás udělali rozhovor.

Ahoj Romane, můžeš nám jako první říct něco víc o sobě?

Dobrý den, jmenuju se Roman Valkovič a hraju pod nickem “Arakoj”. Je mi 19 a aktuálně hraji za tým riSing eSports a na HTSS jsem reprezentoval také svoji školu SŠTE Olomoucká, Brno. Na scéně hraji už několik let a mezi mé největší úspěchy patří TOP8 na Dreamhacku a výhra Hearthstone COOL ligy.

Kdy jsi začal hrát Hearthstone?

Hearthstonu se věnuji už déle než 4 roky, takže v podstatě patřím mezi veterány na naší scéně a pamatuji si i legendární akce jako například LanCraft LAN party.

Jaké jsi měl pocity před grandfinále? Věřil sis na bednu?

Herní židli ještě doma nemám, takže jsem byl motivovaný poprat se o první místo. Novinkou pro mě byla pozice favorita, na kterou nejsem zvyklý.

Jaký jsi měl line-up? Byl v něčem neobvyklý?

Line-up jsme původně společně se spoluhráči z týmu připravovali na PlayZone Challenge, který se konal týden před HTSS. Do lineupu jsme zakomponovali naše oblíbené balíčky, kterým je Shirvallah Paladin a Overload Shaman. K tomu jsme přidali nově dost populární Hooktusk Rogunu, která má lepší matchupy do aggresivních decků, než klasická tempo. Posledním balíčkem byl Control Warrior upravený pro porážení mech balíčků.

Dělal jsi před turnajem nějaké speciální přípravy? Trénoval jsi?

Díky přípravě z PlayZone Challenge jsem se moc připravovat nemusel. Jedinej problém byl obehrání nově dost populárního Mech Paladina, který mě často porážel. Po vyzkoušení několika matchupů a přidání techů jsem byl připraven.

Turnaj se odehrál na centrále nejúspěšnějšího českého týmu eSuba. Jaké to tam bylo?

Na prostory týmu eSuba jsem se těšil, protože jsem nevěděl, jak to tam bude vypadat. Prostory jsou pěkné a dobře vybavené, takže eSuba i my jsme tam měli vše, co bylo potřeba,

Jaký jsi měl pocit z průběhu turnaje? V turnaji jsi poměrně brzy spadl do losers bracketu, co se stalo?

Průběh turnaje se těžko popisuje, každopádně byl plný neskutečných RNG momentů, které občas ubraly a občas přidaly. Ve winners bracketu jsem prohrál kvůli dost smolné situaci, kde jsem si věřil na výhru a soupeř za Rogunu ze Zarog's Crown vytáhl 2 Malygose, což mě poslalo do losers bracketu. Tam jsem se nakonec zvládl probojovat až do samotného grandfinále, kde mě čekal můj přemožitel z winner bracketu Hydo s výhodou jedné hry. Nehrál jsem moc dobře, ale naštěstí mě potahal výborný lineup a můžu slavit vítězství!

Který z hráčů ti přišel jako největší konkurence?

Na finále bylo několik velmi dobře hrajících hráčů, které znám i z jiných turnajů. Největší rivalové byli samozřejmě můj spoluhráč onekiller a spolužák Naruto21. Ve výsledku je nejdůležitější věřit svému lineupu a je jedno koho potkáte.

Jak bys zhodnotil organizaci jak grandfinále, tak HTSS jako takového?

Myšlenka soupeření středních škol se mi líbí, takže jsem se chtěl zůčastnit a zahrát si turnaj i na naší škole v Brně, kde je eSport dost populární. HTSS uspořádalo velmi dobrý turnaj, jak u nás, tak i na celkovém grandfinále. Mám za sebou už spousty turnajů a na HTTS budu určitě vzpomínat v dobrém...

Díky za rozhovor, máš něco co by jsi chtěl vzkázat?

Děkuji všem, kteří fandilii na streamu, za podporu, a doufám, že mě budete podporovat i na dalších turnajích. Děkuji HTTS za skvělý turnaj a pokud by jste mě chtěli sledovat, tak sledujte moji fanpage: https://www.facebook.com/ArakojHS/

Autor: Daniel Sklenář, 27. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone