HTSS logo

První turnaj pokračování HTSS proběhl na Břeclavském gymnáziu

Náš další turnaj, který otevírá 2. polovinu letošní sezóny, která bude vrcholit v Brně na Animefestu, se odehrál na e-sport pozitivním gymnáziu v Břeclavi. Vzhledem k tomu, že náš zástupce na gymnáziu Vojtěch Borýsek se s námi podělil o svůj report z proběhlého turnaje, neochudíme o něj ani my vás.

HTSS jsme sledovali již delší dobu, avšak až 8. 3. 2019 se turnaj dostal i k nám na gymnázium Břeclav. S přípravami jsme začali již před osmou hodinou, jelikož nám vedení školy povolio pouze 5 vyučovacích hodin. Po připravení počítačů a projektoru jsme poprosili účastníky, aby se přihlásili na své ESL. Hráči pak následně vypsali a podepsali důležité dokumenty. Následně jsme čekali na vytvoření pavouka.Celkově se na turnaj dostavilo 23 hráčů, což předčilo naše očekávání. Po rychlém úvodu a představení pravidel se účastníci začali přihlašovat na svá zařízení. Někteří hráči se přihlásili na školní počítače, avšak většina účastníků použila zařízení svoje. Zatímco jsme čekali na pavouka, začali se objevovat první, naštěstí i poslední problémy. Některým hráčům se nedařilo přihlásit se na BattleNet, naštěstí se tento problém podařilo rychle vyřešit. V době, kdy jsme pracovali na opravě přihlašování, objevilo se nám na projektoru rozlosování turnaje. 

My jsme na nic nečekali a začali hrát. Hráči si v úvodu každého zápasu sdělili balíky a následně bany pomocí deckselectu. Ze začátku sice mezi účastníky panovala velká nervozita. Pak už začaly první zápasy a hráči se začali víc soustředit a začala odpadat i prvotní nervozita. A tak se stále více ukazovala usměvavá tvář hráčů a všude panovala dobrá nálada. Soupeři si pokaždé hře vyměnili názory na jejich decky a samozřejmě si podali ruce. Během turnaje jsme viděli mnoho zajímavých balíků. Je samozřejmé, že většina hráčů měla ve svém výběru nějakou verzi Midrange Huntera, ale na druhou stranu se zde objevily balíky jako Mecha'thun Warlock. Avšak byl tu i jeden hráč "tomcib", který měl prakticky všechny své decky free to play a přišel si zahrát spíše pro zábavu. 

Nehledě na neúspěch ve hře však většina hráčů zůstala až do úplného konce, aby mohli sledovat zápas o celkového vítěze. Grandfinále se odehrálo mezi Hamem a Wittym. Ham projevil velkou zkušenost ve hře, a tak si bez jediné porážky v pohodě dokáčel pro celkovou výhru. V grandfinále vyhrál 3:1. Oba se však možná potkají znovu, jelikož postupují do finále v Brně. Na stupních vítězů se také umístil tkistik, který se svými agresivnímy decky obsadil 3. místo.

Vítězové na Gymnáziu a JŠ Břeclav:

  • 1. místo: Vojta "Ham" Hamada
    • tričko Rainbow Six: Siege od LanCraft
  • 2. místo: Matěj "Witty" Ciprys
  • 3. místo: David "tkistik" Kamenský
    • herní časopis SCORE 

Škola: Gymnázium a JŠ Břeclav

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 19. 3. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone