HTSS logo

První škola v Praze vítá HTSS

Během prvního pondělí v novém roce jsme vyrazili do Prahy na další z HTSS turnajů. Bojištěm pro další várku karetních soubojů se stalo gymnázium Špitálská, na kterém jsme turnaj pořádali i v minulé sezóně. Tentokráte na nás čekalo 15 studentů v čele s Jakubem Coufalikem z 1. ročníku, který byl v rámci celého eventu naší prodlouženou a skvěle fungující rukou.

Na gymnázium Špitálská jezdíme vždy rádi. Učebna výpočetní techniky, kde se turnaj odehrává, se nachází až ve 4. patře. Se všemi věcmi, samozřejmě bez výtahu, je to pěkná rozcvička hned po ránu. Když jsme se obtěžkáni batohy s MSI notebooky, cenami a dalšími věcmi vyšplhali do posledního patra, řádně se vydýchali, mohli jsme turnaj začít realizovat.

Ve třídě už byli připraveni všichni hráči, my jsme postavili naše herní místa pro vybrané zápasy s MSI notebooky a Yenkee perifériemi, seznámili jsme hráče se všemi náležitostmi turnaje, proběhla registrace do ESL systému, rozlosovali jsme zápasy a hry mohly začít.

Na začátku turnaje si hráči odhlasovali nevyužití karty Whizbang the Wonderful, zvolil se Standard systém a Double Elimination formát. Průběh samotného turnaje byl následně překvapivě rychlý. Díky velikému počtu aggro balíčků byly hry opravdu svižné a my se tak během necelých 3 hodin dostali do finále WB. V něm se utkali Jakub "Arq1tan" Coufalík a Vojtěch "Melkor" Valerian. Jakub s výsledkem 0-2 prohrál a Vojta se tak stal naším prvním finalistou, který bude svou školu zastupovat na sezónním finále HTSS v OC Šestka.

Losers Bracket finále přineslo souboj Jakuba s Imegastormem. Jakub zde hladce zvítězil 3-0 a dostal možnost v grandfinále vrátit Vojtovi porážku. To se mu nakonec podařilo, jakoby na Vojtu našel recept a vítězstvím 3-1 se stal vítězem celého turnaje na Špitálské.

Vítězové turnaje na Gymnáziu Špitálská v Praze:

  • 1. místo: Jakub "Arq1tan" Coufalik
    • DLC Itálie do hry Euro Truck Simulátor od Comgad
    • Tričko KCD od Yenkee
  • 2. místo: Vojtěch "Melkor" Valerian​ 
  • 3. místo: Matěj "Demonlord" Šubert

Škola: Gymnázium Špitálská

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 8. 1. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone