HTSS logo

Průmyslovka v Lípě otevírá novou HTSS sezónu

V ranních hodinách se v jedné z počítačových učeben střední průmyslové školy v České Lípě sešlo 14 studentů, 14 hráčů Hearthstonu. Díky důkladné přípravě Matyáše Němečka byl Hearthstone nainstalován už předem na všech počítačích a turnaj mohl brzy vypuknout. V rámci spolupráce s ESL herním portálem proběhla úvodní registrace hráčů do turnaje, určení herního systému, kterým se stalo FDE a nám už nic nebránilo začít hrát.

Dějištěm turnaje se stala nám již dobře známá učebna, kde na připravených 14 počítačích začal turnaj ještě před 9. hodinou. Mezi hráči nechyběli začátečníci, ale ani zkušení hráči. Dokonce k nám zabrousil i League of Legends hráč yoshi, který ještě před pár dny bojoval se svým týmem v LoL mistrovství ČR od ESL. A právě yoshi, i přes svou hlavní působnost v jiné hře, byl považován za jednoho z favoritů turnaje.

Díky formátu BO3 probíhal celý turnaj v pohodovém tempu. Před polednem jsme tak měli uzavřenou horní část pavouka, ve které zvítězil Poplik a stal se prvním postupujícím z průmyslovky. V Losers Bracketu jsme mohli mezitím sledovat další zajímavou část turnaje. Hráč yoshi, který ve WB vypadl se zmíněným Poplikem, vyhrál ve třech po sobě jdoucích zápasech, což ho posunulo do grandfinále. Protože jak Poplik, tak yoshi měli už postup na finále v Praze zajištěn, tak už bez stresu dohráli poslední duel, který rozhodoval o nasazení do finálové části. Vítězem celého turnaje se následně stal yoshi.

Vítězové turnaje na průmce v České Lípě:

  • 1. místo: Matouš "yoshi" Palme
  • 2. místo: Denis "Poplik114" Poliščuk
  • 3. místo: David "ikaryam" Hřeben

Škola: Střední průmyslová škola, Česká Lípa

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 11. 12. 2018

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone