HTSS logo

Překvapení na stavebce v Liberci

Když jsme ráno dorazili na STAVLIB, vše probíhalo dle zajetých kolejí a my čekali běžný HTSS turnaj. Mezi 8. a 9. hodinou jsme spolu se zástupcem školy z řad studentů připravili obě rezervované počítačové učebny, zapojili naše MSIčka, nachystali ceny a dárky pro účastníky a už jsme vyhlíželi první hráče.

HTSS - mobily

Po zkušenosti z předešlého dne z České Lípy jsme postupovali opatrně s ověřováním účtů a tak až na výjimky vše proběhlo v pořádku a turnaj chvíli po 9. hodině mohl začít.

8 základních skupin hostilo opět 31 hráčů, převážně složených ze studentů, mezi kterými se ale neztratily 3 studentky STAVLIBu. A v této fázi turnaje se zrodilo překvapení dne a možná i tohoto měsíce. Jedním z hráčů byl i Vojta Černý, obhájce loňského titulu ze 2. sezóny HTSS. Ten při stavu 2-0 v základní skupině hrubě podcenil poslední zápas s vidinou jistého postupu a nebál se prohrát poslední zápas 0-2. V klidu sledoval zbylé zápasy a postupně si začal uvědomit, že situace není taková, jaká se mu zdála. Po skončení jeho skupiny se 3 hráči ocitli se stejným skórem 2-1 na zápasy a došlo na poměřování malých bodů. Díky tomuto Vojta o 1 malý bod nepostoupil - stačilo by mu vyhrát jedinou hru navíc a postup by měl. Takto se ale HTSS loučí s úřadujícím šampionem a šanci tak dostanou jiní.

HTSS - top16 stavlib

Tímto překvapením se velmi oživila morálka zúčastněných hráčů, kteří se Vojtu do té doby báli v turnaji potkat. V play-off, které se opět odehrávalo na MSI noteboocích a pefifériích značky Ambush, tak figurovali zcela nové tváře a chvíli po 14. hodině jsme měli před sebou samotné finále. V něm se za fandění desítek dalších studentů, kteří se přišli na turnaj podívat, bojovali o nejlepší umístění Jaroslav Hájek a David Kašpar. Přestože oba měli postup na okresní finále jistý, bojovali o čest, nasazení v okresním finále a samozřejmě možnost výběru cen.

HTSS - finále stavlib

Vítězové turnaje na Střední průmyslové škole v ČL:

 • 1. místo: Jaroslav Hájek
 • 2. místo: David Kašpar
  • Overwatch odznaky
  • Pohlednice Guild Wars 2
  • Poukázka na Hellspy
  • PC hra Settlers 7
 • 3. místo: Jíří Vajsejtl
  • Triko Plaints vs Zombies
  • Pohlednice Guild Wars 2
  • Poukázka na Hellspy

Škola: Střední průmyslová škola stavební

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 12. 1. 2017

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone