HTSS logo

Olomoucká první brněnskou školou na republikovém finále

Asi žádná škola není v oblasti her tak známá, jako právě SŠTE Olomoucká v Brně. Už několik let vede e-sportový kroužek, do kterého dochází pravidelně desítky studentů školy. Stejně, jako předešlé ročníky HTSS, i letos jsme se vypravili na Olomouckou uspořádat Hearthstone turnaj, ze kterého 2 nejlepší postoupí na republikové finále.

S posledním dnem školy v letošním roce přišel i poslední turnaj roku. Ráno na 8. hodinu jsme dorazili s naší výbavou a cenami do liduprázdné školy. V poslední školní den se totiž konala řada aktivit mimo školu, jako je návštěva kin, divadel a jiné. Ve škole tak zůstali pouze hráči, kteří dali Hearthstonu přednost před víceméně volnem.

V rámci předvánoční nadílky nám Blizzard připravil překvapení v podobě velkého updatu, kterým se překopala výrazně aktuální meta a hodně hráčů tak bylo v očekávání, co turnaj na konci dne přinese za výsledky.

20 hráčů bylo náhodně rozlosováno do DE turnaje, ve kterém nechyběl ani vítěz minulého ročníku a hráč MČR Naruto. Při této příležitosti jsme kromě běžných cen do turnaje vyhlásili i speciální "hunt" odměnu. Za poražení Naruta si mohl jeho přemožitel vybrat ceny ze speciálního MSI balíčku.

Hned první zajímavý zvrat v turnaji nastal ve 3. kole WB, Kde se Naruto střetnul se Storwem. K překvapení vše došlo k (mnoha hráči vytoužené) porážce Naruta, který tak putoval do LB. Tam plánoval si spravit chuť, probojovat se do finále a v lednu vyrazit reprezentovat školu na republikové finále. Osud tomu měl ale jiné plány. Ve 4. kole LB Naruto opět prohrává a loučí se s turnajem. Nutno podotknout, že ani Filz, který ho v LB porazil, ani Storwe se nedostali do TOP3, kde by mohli bojovat o postup na finále. Kolik asi dalších talentů se na Olomoucké skrývá, když hráč z MČR vypadne takto brzy v turnaji?

O postup do finále si ve finále WB zahráli onekiller a Lantean. Po vítězství onekillera 2-1 putoval Lantean do LB, kde měl možnost ještě jednou zabojovat o postup. Nyní už byl úspěšný a stal se tak druhým postupujícím z Olomoucké. Samotné grandfinále už bylo jen lehkých dovětkem turnaje, kde si na závěr připsat onekiller poslední čisté vítězství 3-0.

Vítězové turnaje na SŠTE Olomoucká v Brně:

  • 1. místo: Lukáš "onekiller" Vaněk
  • 2. místo: Martin "Lantean" Sochor
  • 3. místo: Roman "Arakoj" Valkovič

Škola: Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 23. 12. 2018

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone