HTSS logo

Nový PORG se zapojuje do HTSS

Na Nový PORG jsme vyráželi s velikým očekáváním. PORG má pověst jedné z nejlepších, ne-li nejlepší střední školy a na jako takovou jsme byli zvědaví, jak bude turnaj v Hearhstonu probíhat.

HTSS - PORG Top16

V 7 ráno jsme již byli na cestě směr Praha. Na PORGu nás již očekával Albert Teiml, naše spojka z řad studentů. Albert nás provedl školou a spolu s ním jsme doladili počítačovou učebnu pro náš Hearthstonový turnaj. Vzhledem k tomu, že se počet účastníků vyhoupl až na 42, čímž jsme překonali dosavadní rekord v účasti v celé historii HTSS, dala nám škola k dispozici další 2 místnosti vybavené počítači. I tak ještě pár hráčů zůstalo hrát na svých mobilních zařízeních.

Chvíli po 9. hodině tak turnaj vypul a po té, co Blizzard otevřel pro Evropu svou BN podporu, jsme odblokovali zbylé účty a turnaj se mohl rozhořet v plné síle. Celkem 8 skupin nabídlo už v dopoledních hodinách zajímavé zápasy. I přes to, že některé skupiny obsahovaly až 6 hráčů, probíhal turnaj relativně rychle a kolem 1. hodiny odpolední byly všechny zápasy skupin dohrané. Už v základních skupinách předvedl bezchybnou hru Benjamin Valenta hrající pod nickem Iamterrible. Se skórem 10-0 (5-0 na zápasy) obsadil první místo ve skupině a postoupil do play-off.

HTSS - počítačový koutek

V play-off pak Benjamin pokračoval s výsledkem 2-0 do druhého kola. Tam poprvé narazil na silnějšího protivníka, kde se o vítězi rozhodovalo až ve 3. hře. Po této výhře se dostal Benjamin již do semifinále a byl před ním zápas o postup do okresního kola. S jasným výsledkem 3-0 se stal prvním finalistou a již jen očekával svého soupeře do poslední duelu dne.

Druhým finalistou se stal známý hráč české HS scény, Horaczio z týmu eEriness. Ten po očekávaném prvním místě v základní skupině pokračoval přes všechny duely vždy s jednou prohrou. Tuto řadu se mu nepodařilo prodloužit až v samotném finále, kde podlehl Benjaminovi 1-2.

HTSS - Třída na PORGu

Vítězové turnaje na Gymnáziu Nový PORG:

 • 1. místo: Benjamin Valenta
  • Časopis SCORE
  • Triko TrackMania
  • PS4 hra Spider-man 2
  • Pohlednice Guild Wars 2
 • 2. místo: Albert Teiml
  • Steelbox RainbowSix
  • Overwatch figurka Wilson
  • Pohlednice Guild Wars 2
 • 3. místo: Quido Haškovec

Z PORGu samozřejmě nemůže chybět natočené video zachycující HTSS turnaj.

 

Škola: Nový PORG

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 11. 2. 2017

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone