HTSS logo

Nejobtížnější turnaj sezóny za námi. Máme další 2 postupující!

Zatímco v Praze a okolí vyrazili ráno lidé ven v mikině, my na krušném severu jsme se potáceli s celonočním chumelením, které nás v neutuchající míře provázelo i po celý pátek. Přes obrovské závěje sněhu jsme se po umrznuté silnici doklouzali k naší další HTSS zastávce. Náš další turnaj se odehrál na SOŠ a SOU v České Lípě. To, že počasí pro nás bude tou nejmenší překážkou, jsme ještě netušili...

Zahájení HTSS turnaje

Při příjezdu k sedmipatrové budově jsme zjistili místo konání - 5. patro. Naštěstí studentů ochotných nám pomoci bylo hodně a tak vynošení všech věcí potřebných pro turnaj proběhlo velmi rychle. První překážka překonaná.

Při seznámení se s velikostí učebny a počtem studentů jsme začali s vybalováním našich Fujitsu strojů, na kterých se běžně hraje po celý turnaj. Jaké bylo naše překvapení, když nám přišel učitel oznámit, že je můžeme zase složit, protože do školní sítě se s nimi nepřipojíme. Když jsem následně zjistili, že při testování funkčnosti HS na školních počítačích byla hra testována na učitelském účtu a ne na studentském a tedy studenti nemají na hru oprávnění, měli jsme překvapení dvojnásobné. K tomu se přidalo 3. oříšek v podobě nainstalovaného BN bez Hearthstonu a rébus byl hned tu - jak odehrát turnaj o 20 hráčích, když nemáme žádný funkční počítač? :)

Herní koutekPoprvé si mohli studenti vyzkoušet i hlavní cenu HTSS - DX Racer křeslo

S chladnou hlavou jsme začali situaci postupně řešit. Nasdílené 3G mobilní připojení stačilo taktak na naše 4 notebooky a turnaj se začal tedy hrát v omezené míře na nich. Mezitím se do třídy dostavil jeden z IT učitelů, který začal řešit práva studentů. Po delším zkoumání se je ale rozchodit stále nedařilo a tak všichni dostali dočasně admin účty. Zbývalo už jen nainstalovat HS, k čemuž dobře posloužili naše připravené flashky a kolem 10. hodiny už turnaj mohl běžet v plné rychlosti.

Dobrou organizací jsme již neztratili ani minutu a když v 1 hodinu začalo play-off, bylo jasné, že turnaj bez problému stíháme.

Z postupu do finále se opět mohli těšit 2 studenti, kteří si spolu s hráčem na 3. místě rozdělili také věcné ceny v turnaji.

Výherci turnaje

Vítězové turnaje v České Lípě:

Škola: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 21. 1. 2016

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone