HTSS logo

Nastupuje Gymnázium v Kroměříži

Dnes nás čeká netradiční novinka. Za naší osobní neúčasti, i když stále pod našim dohledem, se uskutečnil další z HTSS turnajů. Studenti tamnějšího gymnáziä ukázali, že jsou velice schopní a o vše se perfektně postarali. Vše navíc zakončili pěkně napsaným článkem, který si dovolíme v plném znění předložit i vám. Příjmené počtení :).

Poprvé za dobu svého konání se turnaj HTSS uskutečnil také v Kroměříži na zdejším státním gymnáziu. S přípravami jsme začali jsme těsně před půl druhou, jelikož nám vedení školy nepovolilo konat turnaj namísto výuky. Po připravení zásuvek a projektoru jsme začali promítat stránku ESL a rozestavili ceny na katedru před lavice.

Následně se do třídy začali trousit první účastníci. I přes počáteční skepticismus se dostavil hojný počet lidí. Po rychlém úvodu a představení pravidel si hráči vytáhli své laptopy a mobily a zaregistrovali se na ESL. Zatímco jsme čekali na rozpis pavouka, začali se hráči přihlašovat do BattleNetu a zde nastal největší problém. Po předchozí domluvě bylo na školní WiFi sice povoleno spustit Hearthstone, ale BattleNet ne. Naštěstí se všechno podařilo rychle vyřešit instalací VPN do všech zařízení a pak už žádný problém nebyl.Mezitím se nám na projektoru objevil pavouk a my mohli začít hrát. Hráči si v úvodu podali ruce a sdělili si balíky a následně bany. Všechny řeči ale utichly v okamžiku kdy CuketMan prohlásil, že jedním z jeho balíku byl Druid. Následovala chvilka smíchu a vtipů o Druidovi jako o mrtvé classe, ale pak už začali první zápasy a hráči se začali víc soustředit. I přesto však pořad panovala dobrá nálada.

Během turnaje se ukázalo, že nabídka hraných balíku je opravdu veliká. Je samozřejmé, že většina hráčů měla ve svém "repertoáru" nějakou verzi Midrange Huntera, ale na druhou stranu se v pozadí objevily balíky jako Even Mecha'thun Warlock, již dříve zmiňovaný Spietfull Druid a k velkému překvapení také Dragon Shaman.

Nehledě na neúspěch ve hře však většina hráčů zůstala až do úplného konce, aby mohli sledovat Grandfinále. Finální zápas se odehrál mezi Stephanem a Hydem. Oba projevily velkou znalost hry, ale Hydo měl kvůli postupu z vyššího pavouka bod navíc a ten také využil. Porazil Stephana a s bodovým skóre 2:0 vyhrál celý turnaj. Oba se však možná utkají znovu, jelikož postupují do finále v Praze. Na 3. místě se k obecnému překvapeni umístil CuketMan se svým druidem.

Vítězové na Gymnáziu pod Svatou Horou:

  • 1. místo: Hynek "Hydo" Doneberk
    • Tričko KCD od Yenkee
    • Xbox One hra Monster Energy Supercross od Comgad
  • 2. místo: Štěpán "Stephan" Remetei
    • plyšová figurka Lucky od MSI
  • 3. místo: Jakub "Cuketman" Šikl

Škola: Gymnázium Kroměříž

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 17. 2. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone