HTSS logo

Město lanek se zapojuje do HTSS

Staré Město se stalo první školou, která v letošní sezóně hostila HTSS turnaj bez naší osobní účasti. Turnaje se zde zhostil Štěpán Kovaľ , který na Středním odborném učilišti a Gymnáziu turnaj v Hearthstone uspořádal. Na této škole to byl zároveň první turnaj svého druhu, tedy v počítačové hře a kdo ví, třeba jsme se tak zasloužili o novou cestu výchovy studentů na této škole :).

Turnaje se účastnili studenti třetích a čtvrtých ročníků, mezi kterými jsme mohli najít jak aktivní hráče, tak i hráče, kteří HS hráli dříve a museli tak oprášit své oldschool decky a těm nováčkům ukázat, jak hraje stará škola. Škola pro turnaj uvolnila učebnu výtvarné techniky a tak se kompletní turnaj odehrál na vlastních zařízeních samotných hráčů.

Samotný turnaj se odehrál na HTSS netradičně - hráči si zvolili SWISS formát na 6 kol, s následným play-off pro 4 nejlepší hráče. O průběhu swissu nás informoval sám Štěpán.

Turnaj se odehrál ve formátu swiss BO3 na 6 kol s top 4 playoff, kde na play-off byli jasně určení favorité. Bohužel nás po 1. kole musel opustit z rodinných důvodů jeden z hráčů, tak tedy turnaj dokončilo pouze 8 hráčů. Již od začátku přinášel turnaj jedno překvapení za druhým ať už sestavenými decky nebo překvapivými vítězstvími tahnoucími se až k úplnému závěru turnaje. Po předposlením kole měli dva z favoritů seletele a TheAnonymCz jistý postup, avšak o dvě další postupová místa urputně bojovala pětice hráčů. Nejvýše nasazený, MidasCz, musel jěště bojovat o postup, avšak i přes výhru v posledním kole se mu nakonec nepodařilo postoupit což bylo pravděpodobně největší překvapení turnaje

Po SWISS části následovalo zmíněné play-off pro nejlepší 4 hráče..

Do playoff se teda probojovaly dvojice seletele s kykynem a TheAnonymCz s Kubeshem, kde vítězové postupovali do dalšího kola. Z první dvojice se podařilo postoupit největšímu favoritovi turnaje seletemu a stal se prvním postupujícím. Ve druhé dvojici plné strhujících bojů překvapivě porazil Kubesh Anonyma a stal se druhým postupujícím do dalšího kola. O 1. místo se tedy utkal seletele a Kubeshem, kde byla opět vidět jasná dominance celým turnajem seleteleho a po swissu se stal vítězem i playoff. O bronz se utkal Kykyn s Anonymem, kde nečekaně vyhrál Kykyn, který si odnáší krásné třetí místo.

Vítězové turnaje na Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město:

  • 1. místo: Matěj "seletele" Vojtík
  • 2. místo: Filip "Kubesh" Kubeš
    • League of Legends Blindbox minis od Blindbox
    • PC hra Spec Ops: The Line od Comgad
  • 3. místo: Šimon "Kykyn" Kocáb

Škola: Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 10. 1. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone