HTSS logo

Liberec se zapojuje do HTSS

Vánoce už téměř klepaly na dveře, Liberecké studenty ale předsváteční nálada neodratila od toho, aby dorazili opět do školy a neužili si den plný Hearthstonu a soutěžení. Ve škole, která si svou velikostí a pro první návštěvníky neznalých chodeb spíše připomínajících bludiště, se sešlo přes 20 studentů, mezi kterými nechyběly ani známé tváře...

HTSS v Liberci - banner

Po úvodní hodině, která je na každém turnaji vyhrazena na přípravu všeho potřebného, se nahrnul do učebny informatiky dav hráčů dychtivých Hearthstonu. K našemu velikému překvapení jsme mezi hráči objevili i bratra známého českého komentátora D0L1Ka. Nebyl ale ze známých lidí sám. Turnaje se zúčastnil i známý hráč týmu DéKá XeLiatH.

Hráči byly rozděleni do 4 skupin a boje o postup do play-off začaly. Hráčům byly k dispozici nejen školní počítače v učebně, ale vždy přítomné Fujitsu notebooky s plně dotykovými displayi. Zbylá volná místa pak v učebně obsadili hráči s vlastními notebooky.

HTSS Liberec - top8

Kolem 12. hodiny byly základní skupiny dohrané a nejlepších 8 hráčů (viz foto) postoupilo do vyřazovacích bojů v play-off. Po úvodních 2 kolech jsme již znali oba zástupce SPŠSE, kteří postoupili do okresního finále. V samotném finále si tedy o možnost výběru cen zahráli Petr Růžička a Matěj Kroupa. S výsledkem 2-1 Petr zvítězil a stal se prvním Libereckým vítězem v HTSS.

SPŠSE - vítězové

Vítězové turnaje v Liberci:

Škola: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 4. 1. 2016

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone