HTSS logo

Gymnázium Arcus již 3. školou na Praze 9

Den, který jsme strávili turnajem na gymnáziu Arcus, rozhodně patřil mezi ty lepší. Už s prvním příchodem na školu na nás dýchla rodinná atmosféra. Uvolněné, ale slušné jednání se studenty, přivítání na škole ředitelkou školy a hlavně, podařilo se nám úspěšně zaparkovat! Což, kdo trochu zná prahu, ví, že je leckdy velmi obtížné. A den na Arcusu mohl začít.

HTSS na Arcusu - herní koutek

Organizaci HTSS turnaje na Arcusu si vzal na starost student gymnázia Matěj Šturma. Za jeho přičinění probíhal turnaj hladce od samého počátku až do úplného závěru. Když k tomu přičteme i přípravu před zahájením, nemáme Matějovi co vytknout. Je vidět, že ze školy si, vzhledem k jeho studio posledního ročníku, určitě leccos odnese.

Turnaje se na Arcusu účastnilo celkem 12 studentů. Ti měli k dispozici velkou počítačovou učebnu, kde bylo kromě školních počítačů připraveno i dostatek míst pro vlastní notebooky, tablety či jiná zařízení. V čele třídy pak byl připraven náš vlastní koutek, kde se odehrávaly vybrané a nejdůležitější zápasy na MSI noteboocích a k nim připojených Yenkee perifériích řady Ambush. Samozřejmě nechyběla ani DX Racer křesla, která, jak tomu bývá, se těšila největší pozornosti a tužbě hráčů.

HTSS na Arcusu - zápas

4 základní skupiny tak obsahovaly po 3 hráčích, kdy z každé skupiny 2 nejlepší postupovali do play-off. Už ve fázi základních skupin se spolu utkali 2 nejlepší hráči celého turnaje. V 1. skupině se tak setkali Martin Mikulenčák a Ondřej Mohyla. Martin z prvního zápasu odešel vítězně 2-0 a Ondra si v následném zápase těsným vítězstvím 2-1 zajistil postup ze 2. místa.
Martin následně v play-off bez zaváhání prošel prvním i druhým kolem a ve finále pak vyhlížel, který ze spolužáků se s ním utká v posledním zápase turnaje. Jeho soupeřem se nakonec stal již toho dne podruhé Ondřej Mohyla a i v tomto finálovém zápase si dokázal Martin udržet převahu a s výsledkem 2-0 se stal vítězem celého turnaje bez jediného prohraného zápasu v turnaji.

Matějovi a Ondřejovi přejeme hodně štěstí v okresním kole, ve kterém budou Arcus zastupovat a kde již bezesporu půjde o větší výzvu.

HTSS na Arcusu - nejlepší hráči

Vítězové turnaje na Arcusu v Praze:

Škola: Soukromé gymnázium Arcus

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 13. 3. 2017

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone