HTSS logo

Dívčí války na obchodce

Když se nám ohledně uspořádání turnaje na Obchodní akademii v České Lípě ozvala holka, přiznám se, měl jsem dost překvapen. Přeci jenom ve hrách se pohybují v naprosté většině kluci a i když dnes holky na úrovni e-sportu nejsou výjimkou, nestává se to tak často. HTSS ale jde s dobou a tento kvalifikační turnaj se odehrál pod ženskou taktovkou nejen organizačně, ale i výsledkově.

HTSS - finále na obchodce

Na popud uspořádání kvalifikačního turnaje pojali na obchodce tento den ve velkém. Vedle našeho turnaje v ten den uspořádali ještě vlastní turnaje v několika dalších hrách. Blížící se prázdniny byly znát a škola tak dala studentům možnost herního volna.

Mezi zúčastněnými hráči se našla i jedna studentka, která navíc HTSS turnaj na své škole pořádala. I přes ne příliš nápadné vystupování bylo od prvních her znát, že hře rozumí a soupeřům pořádně zatápěla. Když následně zvítězila v semifinále, bylo jasné, že na okresním finále bude první dívčí zástupce. 

Účastníci na HTSS na Obchodní akademii

Ve finále Marie porazila Martina 2-1 a turnaj dohrán. Na hráče už čekalo jen předání cen, závěrečné focení, pobrat dárky od SCORE a Fine Gusta a poslední den školy před Vánocemi byl u konce.

S oběma finalisty se tak uvidíme v lednu na finále okresu Česká Lípa v lednu a my se už velmi těšíme na to, jak Marie obstojí v jinak rize mužském zastoupení.

HTSS na obchodce - vítězové

Vítězové turnaje na Soukromé podnikatelské škole:

  • 1. místo: Marie Bíglová
  • 2. místo: Martin Stejskal
  • 3. místo: Petr Šibalík
    • PC hra - Total War Attila

 

Škola: Obchodní akademie, Česká Lípa

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Lukáš Vobecký, 31. 12. 2015

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone