HTSS logo

Další škola z Českých Budějovic na HTSS

Dne 21.6. studenti Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích uspořádali s naší pomocí Hearthstone turnaj v rámci HTSS. Celkem se zúčastnilo 6 studentů, kteří bojovali o první místo téměř 4 hodiny.

Jako na každém turnaji byli nejprve všichni obeznámeni pravidly a vyfotili si společnou fotku. Pak se začaly připravovat herní prostory pro hráče. I přes skvěle vybavenou učebnu hráči hráli na vlastních zařízeních, takže vše bylo velmi rychle připraveno.

V turnaji jsme očekávali hlavně agresivní balíky, které jsme nakonec moc neviděli, protože jediný hráč, který měl agresivní balíčky, primárně zoolocka, vypadl hned v prvním kole. Na turnaji samozřejmě nemohly chybět aktuální nejhranější balíčky jako například Mech Hunter nebo Pogo Rogue.

První kolo bylo opravdu dlouhé, hlavně kvůli bitvě mezi Mech Paladinem a Bomb Warriorem, která se pořádně protáhla. Z prvního kola postoupili do dalších zápasů hráči Vilém Pfützner, Martin Janoušek, Vojta Vobr, Vojta Smejkal.

Druhé kolo, semifinále, rozhodovalo, kdo si zahraje o první místo, a kdo se bude muset spokojit s bitvou o místo třetí. Boje to byly neúprosné, karty lítaly sem a tam. Nakonec oba Vojtové po dosti čistých výhrách 2-0 a skvělých výkonech postoupili do finále.

O třetí místo bojovali Vilém Pfützner a Martin Janoušek, kteří zvolili agresivnější balíky jako např. Murloc Shamana. Murloců je sice spousta, ale třetí místo je pouze jedno. Nakonec se Vilémovi podařilo prokousat se přes soupeřovu armádu a pojistit si tak zasloužené třetí místo.=

Finále mezi dlouhodobými rivaly bylo opravdu napínavé. Bylo vidět, že finalisti jsou prozíraví a že dokážou obehrávat jakoukoliv možnost, která by jim znepříjemnila porážku soupeře a získání titulu nejlepšího hráče na škole. Po nervyrvoucích zápasech nakonec Vojta Vobr ukázal, že je na něj jeho rival krátký. Vojta Smejkal si tedy musí vystačit s druhým, neméně krásným místem.

Výherci na Česko-anglickém gymnáziu České Budějovice:

  • 1. místo: Vojtěch "Pentilian" Vobr
  • 2. místo: Vojtěch "Smejky" Smejkal
  • 3. místo: Vilém "Teo" Pfützner

Škola: Česko-Anglické gymnázium České Budějovice

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 28. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone