HTSS logo

Další pražská škola se zapojuje do HTSS

SOŠ Jarov není první ani poslední pražskou školou, na které se bude konat Heartstone turnaj středních škol, ovšem stalo se tam něco, na co jen tak nezapomenou. Střední odbornou školu Jarov čekalo totiž menší překvapení - dovezli jsme jim na turnaj židle od DXRacer, takže herní koutek s MSI notebooky a perifériemi od Yenkee vypadal jako na opravdovém e-sportovém turnaji.

Na školu jsme přijeli v půl osmé, kde na nás čekali studenti aby nám pomohli vynosit věci do učebny. Po vynošení věcí, menší přípravě a dokončení prezence hráčů jsme začali domlouvat formát turnaje. Nakonec jsme se dohodli, že se bude hrát lehce netradiční formát pro HTSS a tou jsou dvě double elimination skupiny, ze kterých se postupovalo do single elimination finále. Stejným formátem se hrálo HCT World Championship - světový šampionát v Hearthstone.


Zhruba v půl deváte se začalo hrát. Prvním velkým překvapením turnaje pro nás bylo, že v turnaji v týmovém dresu hrdě reprezentuje svůj tým eEriness hráč Bende. Takto známý hráč se ihned stal hlavním favoritem turnaje.
Na turnaji se hrály klasické meta balíčky jako např. Tempo Rogue nebo Control Warrior. Ani Hunter nepřišel zkrátka a na turnaji ho bylo pěkné zastoupení.
Skupinovou část vyhráli z winners bracketu Skrebi bez ztráty jediného bodu a Bende, který ztratil jeden bod proti proti hráči ForeverNoobovi. Z losers pavouku postoupili hráči Chytrý a námi již zmiňovaný ForeverNoob.

Tito hráči se utkali ve finálové části, kde do zápasu o třetí místo se dostali hráči Vojta "Skrebi" Řezníček a Matyáš "Chytrý" Kluzáček. Na plné čáře vyhrál Skrebi, který nedal soupeři jedinou hru.
Do finále dostali hráči Jakub "Bende" Daňsa a Vasyl "ForeverNoob" Karmazyn. Bende tedy stál před hráčem, který ho jako jediný v turnaji ohrozil.
Atmosféru byste mohli ve finále krájet. Tak napjaté souboje to byly.
Nakonec se ForeverNoobovi podařilo Bendeho, hlavního favorita turnaje, udolat. A poměrně jednoznačně, ForeverNoob totiž ztratil proti Bendemu pouze jednu jedinou hru.

Všichni hráči byli velmi spokojení a turnaj je velmi bavil. Všichni zůstali až do konce aby se podívali, kdo turnaj vyhraje.
Za nás byl turnaj velmi povedený. Skvělý byl přístup školy k turnaji, všem našim požadavkům bylo vyhověno a se vším nám byla podána pomocná ruka.

I přes relativně malou účast, tzn. 8 hráčů, můžeme s klidným srdcem říci, že tento turnaj patří k těm nejpovedenějším za tuto sezónu

Vítězové na SOŠ Jarov:

  • 1. místo: Vasyl "ForeverNoob" Karmazyn
  • 2. místo: Jakub "Bende" Daňsa
    • figurka Lucky od MSI
  • 3. místo: Vojta "Skrebi" Řezníček
    • herní časopis SCORE 

Škola: Střední odborná škola Jarov

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 20. 5. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone