HTSS logo

České Budějovice opět na scéně s další školou zapojenou do HTSS

Jeden z posledních turnajů 4. sezóny HTSS se konal v námi již známém městě, v Českých Budějovicích. Tento turnaj, který se hrál BO3 na Double elimination pavouku, byl lehce netradiční oproti ostatním turnajům, které se do té doby v rámci HTSS odehrály.

Na gymnáziu Česká si hráči řekli, že vyzkouší nový turnajový formát Specialist, který se od obvyklého Last Hero Standing a Conquest primárně liší ve výběru balíčků. Hráč si vybere jednu classu, v rámci které si vytvoří téměř 3 identické balíky, musí mít totiž společných 25 karet. Zbylých 5 karet odlišuje primární, sekundární a terciární balíky v tomto formátu. Pro hráče teprve jednou nohou v e-sportu je tento formát opravdu zajímavá zkušenost.

Hned v prvním kole velmi zazářil hráč legondra, který s lehkým škobrtnutím porazil hráče plsužne, a postoupil tak do dalšího kola.
V druhém legondra dál ukazoval svůj neutuchávající skill a svůj smysl pro RNG, takže prakticky bez problému prošel i kolem druhým. Stejně tak hráč petercy pomerně čistě prošel druhým kolem, jen aby se setkal s legondrou v dalším kole. Ale nebudeme přeskakovat.

Protože se hrál double elimination pavouk, tak nesmíme zapomenout na losers bracket. V prvním kole losers bracketu se setkal MatyFery s hráčem plsužne, který ukázal, že jeho prohra byla pravděpodobně zapříčiněna špatným RNG a velmi rychle postoupil do dalšího kole. V tom se potkal s hráčem Qver1Enormax, které udělil ránu porázkou 2-0. Už to vypadalo, že hráče plsužne nikoho nezastaví... Ale pak přišlo třetí kolo losers bracketu.

V třetím kole losers bracketu potkal plsužne hráče Petercy, kterého vyřadil po velmi vyrovnaném zápase hráč legondra, náš hlavní favorit turnaje. Bohužel pro plsužne, Petercy si brousil zuby na první místo, takže se nenechal jednou prohrou rozhodit a porazil tak hráče plsužne, který musel jít domů se sladkohořkým pocitem z třetího místa.
A nyní finále. Petercy připravuje své karty, tahá a... prohrává. Legondra mu opět ukázal, že na něj nikdo nemá, a že místo nejlepšího hráče Hearthstonu na Gymnáziu Česká patří jen a jen jemu.Výherci na Gymnáziu Česká a Olympyjských nadějí České Budějovice:

  • 1. místo: Ondra "legondra" Kozák
  • 2. místo: Petr "Petercy" Čácha
  • 3. místo: Fanda "plsužne" Nerud

Škola: Gymnázium Česká a Olympijských nadějí

Turnaj: Odkaz

Fotogalerie: Odkaz

Autor: Daniel Sklenář, 18. 9. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone