HTSS logo

Arakoj nejlepším hráčem 4. sezóny HTSS

Poslední sobotu v červnu, na samotném konci školního roku, se v Praze sešlo nejlepších 8 hráčů aktuální sezóny HTSS, aby v posledním turnaji rozhodli, kdo z nich se bude moci po celý další rok honosit titulem nejlepšího hráče HTSS. Nejlepší 4 hráče ze sezónních finále doplnili další 4 hráči ze závěrečné online kvalifikace.

O podobě finále si můžete přečíst v naší minulé novince. Finále se podle plánů zúčastnilo 8 kvalifikovaných hráčů, mezi nimi samozřejmě i hlavní favorité ze sezónních finále Hydo a onekiller. Finále bylo hostované v hlavním sídle nejznámějšího českého e-sportového týmu eSuba. Na hráče čekaly v parném dni klimatizované prostory, skvělé pohoštění a samozřejmě admin tým v podobě bývalých předních hráčů eSuby.

První kolo turnaje nepřineslo nijak překvapivé výsledky. Naši favorité postoupili 3-0 a 3-1 a druhé kolo na sebe tak nenechalo dlouho čekat. Svou formu v něm potvrdil Hynek "Hydo" Doneberk, který si porážkou Arakoje 3-1 zajistil postup do finále WB a jisté 3. místo. Ve druhém semifinálovém zápase už došlo k prvním důležitým výsledkům. Finalista obou sezónních finále onekiller, prohrál 0-3 s Wittym, který na grandfinále postoupil právě díky opakované kvalifikaci onekillera. Finále WB bylo v jednoznačném držení Hyda, který zvítězil 3-0 a stal se prvním finalistou.

Zajímavé bylo následně sledovat probíhající Losers Bracket, ve kterém šlo opravdu o všechno. Kdo prohraje, v turnaji definitivně končí, do finále tak může postoupit jen jeden... Ve druhém kole LB se definitivně s turnajem rozloušil onekiller. Ve stejném kole započal svou spanilou jízdu Roman "Arakoj" Valkovič, který se za ní rozhodně zasloužil pojmenování Nezastavitelný. Nejdříve porazil 3-0 Naruta, pak 3-0 Majkýho a následoval Witty s výsledkem 3-1. Před sebou měl poslední krok - Hyda, který ho vyřadil ve WB. Díky tomu měl Hydo vedení 1-0 a o poznání lehčí situaci. Že to ale nemusí vždy znamenat rozhodující výhodu, se můžete na záznamu z turnaje podívat i vy. Arakoj předvedl úžasné otočení a z 0-1 dokončil finále vítězně 3-2, právoplatně mu tak patří titul nejlepšího hráče 4. sezóny HTSS.

Konečné pořadí 4. sezóny HTSS:

 • 1. místo - Roman "Arakoj" Valkovič
 • 2. místo - Hynek "Hydo" Doneberk
  • Tým: Inaequalis
  • Škola: Gymnázium Kroměříž
  • Výhra: herní myš
 • 3. místo - Matěj "Witty" Ciprys
  • Škola: Gymnázium Břeclav
  • Výhra: herní podložka MSI

Záznam z finále můžete shlédnout na Twitch CzechClouda

Všem hráčům a školám děkujeme za účast, věříme, že jste si HTSS užili stejně jako my a těšíme se na viděnou v 5. sezóně! :)

Autor: Lukáš Vobecký, 4. 7. 2019

Hlavní partneři

LanCraft eSuba

Hlavní mediální partner

Evropa 2

Partneři

Comgad Blindbox Gamlery SCORE
MSI Yenkee

Mediální partneři

SkillZone